22 Mart 2016 Salı

Eğitimlerde Vekalet Zorunlu Mu?
Forumlarda dönem dönem eğitimlere katılacak olan AH'lerine; müdürlük tarafından eğitimde olduğu süre boyunca vekalet vermeleri gerektiği, vekalet verilmezse maaşlarından kesinti yapılacağı söylenmektedir.
Bu söylem kesinlikle yanlıştır. Zira mevzuatımızda eğitimde olduğumuz süre boyunca kesinti yapılmayacağı açıkça belirtilmektedir.
Müdürlükler neden vekalet istemektedirler ? 
Normalde eğitim döneminde, hizmetin devamı için müdürlükler görevlendirme yapmak zorundadırlar. Görevlendirme yaptıkları için de görevlendirdikleri AH'ne, görevlendirme ücreti ödemeleri gerekmektedir. Eğer eğitime giden AH vekalet verirse; vekaleti alan görevlendirme ücreti alamaz.

Öncelikle Eğitim ile ilgili yazıyı tebliğ eder etmez, muhakkak Valilik Olur'u olup olmadığına bakın. Olur yok ise Eğitime gitmeyin..Eğer Olur var ise EĞİTİM DİLEKÇESİ'ni kendinize uygun şekilde doldurup müdürlüğe gönderin...

Eğitim nedeni ile görevlendirilen AH'leri de (Mutlaka Valilik Olur'unu da sorgulayın) GÖREVLENDİRİLME DİLEKÇESİ'ni kendilerine uygun şekilde doldurup müdürlüğe göndersin


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder